Jak chronić się przed wirusami i bakteriami?

Niebezpieczne drobnoustroje otaczają nas i każdego dnia toczą z nami niewidzialną wojnę. Nie pozostajemy jednak w tej walce bezradni i możemy stosować wiele środków ochrony osobistej. Często oręż do walki z wirusami i bakteriami jest bliżej nas, aniżeli może się nam wydawać, a dzięki dostępności takich środków, praktycznie każdy może czuć się bezpieczniej. Co jeszcze oprócz klasycznych maseczek może okazać się przydatne?


Płyn antybakteryjny – nie tylko w miejscach publicznych


Płyny antybakteryjne to bardzo proste roztwory, których skład bazuje na alkoholu, zwykle etylowym. Stężenie w granicach 60-70% gwarantuje zabicie praktycznie wszystkich drobnoustrojów lub zminimalizowanie ich ilości do śladowych, zbyt małych do zdolności infekowania. Bez względu na pozostałe składniki (zapachy, dodatki) powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim właśnie na poziom stężenia środka bakteriobójczego.


Bardzo dużą zaletą płynów antybakteryjnych jest możliwość stosowania na praktycznie dowolnych powierzchniach i wysoka skuteczność tego działania. Praktyczne są zwłaszcza wersje w aerozolu, pozwalające się łatwo aplikować i rozcierać. Powinien znaleźć się w domowym niezbędniku i być stosowany okresowo przy porządkach. W szczególności warto dezynfekować klamki, poręcze, urządzenia sanitarne i kuchenne, a także zabawki dla dzieci i wszystkie powierzchnie, których często dotykamy.


Jak działa i dlaczego warto mieć przy sobie żel antybakteryjny?


Żel antybakteryjny to rodzaj płynu antybakteryjnego, który stosujemy zazwyczaj na nasze dłonie. Aby jego formuła była skuteczna powinien zawierać minimum 60-70% alkoholu etylowego w swoim składzie. Żele, które znajdziemy w drogeriach dodatkowo posiadają rozmaite środki zapachowe i pielęgnacyjne, które nie niszczą dłoni i pozostawiają efekt świeżości na znacznie dłużej.


Taki żel to najprostszy sposób na oczyszczenie naszych dłoni w momencie, gdy mamy ograniczony dostęp do sanitariatu, chociażby bieżącej wody z mydłem. Żele antybakteryjne dlatego warto ze sobą nosić wszędzie. Dzięki temu zawsze będziemy mogli wykonać szybką dezynfekcję, na przykład po kontakcie z przedmiotami dotykanymi przez wiele osób w miejscach publicznych. Powinien zatem być zawsze zabierany na wycieczki i wyjścia poza dom.
Przyłbice ochronne – tam gdzie potrzeba solidniejszej ochrony


W przypadku pracy w miejscu niebezpiecznym, gdy narażeni jesteśmy na przykład na działanie wirusów i bakterii znacznie bardziej niż w przestrzeni publicznej, powinniśmy zabezpieczyć również swoją twarz zasłoną mechaniczną – przyłbicą ochronną. Przyłbice powinny posiadać wszystkie niezbędne atesty (nie korzystajmy z przyłbic niewiadomego pochodzenia) i jak najwyższą klasę optyczną. W takim wypadku praca z ich użyciem będzie dla nas wygodna. Również wygodne zapięcie w przypadku wielogodzinnego użytku przyłbicy ma spore znaczenie.


Atestowane przyłbice, wysokiej klasy żele i płyny antybakteryjne znajdziesz w naszym sklepie.

Newsletter

zapisz się i bądź na bieżąco

INFOLINIA: 000 000 000

PN - PT 8:00 - 18:00

X Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.